Čistenie odkvapov, žľabov od lístia a iných nečistôt

zmierňujú poškodenie strešných materiálov. A čo je pre každého majiteľa domu najdôležitejsie, že montážou dažďových zvodov ušetríte starosti, čas a peniaze a zvyšujú hodnotu Vášho domu.

Čistenie, oprava,montáž a výmena strešných odkvapov a odvodňovacích žľabov, ríms na domoch a budovách

Máte problémy so zapchatým odkvapom? V odkvapových žľaboch sa nachádza veľa lístia a usadeniny ktoré bránia prechodu vody a tá si potom hľadá iné cestičky? Padajúce lístie je postrachom všetkých odkvapov. Výsledkom je potom zapchatý odkvap, poškodená fasáda, či zatečený pojd. Čistenie žľabov a zvodov je jednou z najdôležitejších úloh pre každého majiteľa domu. Je nevyhnutné, aby dažďová voda odtekala bez prekážok.

Čo sú žľaby

Žľaby sú časti odkvapového systému umiestnené v oblasti odkvapovej hrany strechy. Voda zo strešnej roviny steká priamo do nich a žľaby ju odvádzajú do odpadových rúr (zvodov) a následne do kanalizácie alebo na terén.

Čo sú dažďové zvody

Dažďové zvody sú veľkou súčasťou odvodňovacieho systému. Montáž a renovácia dažďových zvodov je dôležitá ak ste si všimli zvody ktoré sa rozpadajú alebo nahromadenie vody pozdĺž Vášho domu. Pravidelné čistenie dažďových zvodov zaistí dlhšiu životnosť nie len Vášmu domu, ale aj samotným odkvapom, ktoré pri nesprávnej údržbe treba nakoniec celé vymeniť. Dažďové zvody zabraňujú stekaniu vody po múroch Vášho domu alebo budovy. Bez žľabov a zvodov by bol Váš dom náchylnejší k vlhnutiu, poškodeniu Vašej fasády, suterénu a celkového extériu.

Výhody dažďových zvodov

Chránia dom pred poškodením fasády, zvyšujú životnosť Vašej strechy, zmierňujú poškodenie strešných materiálov. A čo je pre každého majiteľa domu najdôležitejsie, že montážou dažďových zvodov ušetríte starosti, čas a peniaze a zvyšujú hodnotu Vášho domu.

Knauf Insulation