Okná pre obytné podkrovie

Prístup na strechu pre zateplené strechy

Potrebujete občasný prístup na strechu? Strešné výlezy VELUX majú bočné zavesenie, ktoré umožňuje ľahký prístup ku komínom, anténam, žľabom a pod. z neobývaných miestností. Pneumatická pružina namontovaná na vrchu krídla uľahčuje otváranie okna a udržuje ho zablokované na mieste. 

Okno je štandardne zavesené na pravej strane s ľavostrannou rukoväťou. Závesy a rukoväť je pred montážou možné podľa potreby presunúť na opačnú stranu.

Strešné výlezy VELUX GXL a GXU sú strešné výlezy, ktoré umožňujú pohodlný prístup na strechu z vykurovaného podkrovia. GXL sa dodáva s drevenou úpravou, zatiaľ čo GXU s bezúdržbovou polyuretánovou úpravou.

Vlastnosti:

  • Otváranie a zatváranie rukoväťou namontovanou na boku. 
  • Pneumatická pružina namontovaná na vrchu krídla uľahčuje otváranie okna a udržuje ho zablokované na mieste
  • Štandardne má okno zavesenie na boku a ľavostrannú rukoväť. Závesy a rukoväť je pred montážou možné presunúť na opačnú stranu.
  • Ventilačná klapka so vzduchovým filtrom. 
  • Voliteľná možnosť Rodičovská kontrola poskytuje uzamykateľnú rukoväť 
  • Môže sa skombinovať s manuálne ovládanými zatemňujúcimi roletami, dvojito plisovanými roletami, zatieňujúcími roletami, plisovanými roletami, rímskymi roletami, žalúziami a sieťkou proti hmyzu.
  • Nie je možné použiť žiadny vonkajší doplnok (markíza, vonkajšia roleta).

Strešný výlez GXL

Výlez GXL má všetky výhody strešných okien. Okrem toho má však bočné pánty, ktoré ponúkajú veľmi pohodlný prístup na strechu.

Klasické borovicové drevo je vhodnou voľbou, ak chcete prirodzený vzhľad.

Produktový list

Strešný výlez GXU

Výlez GXU má všetky výhody strešných okien. Okrem toho má však bočné pánty, ktoré ponúkajú veľmi pohodlný prístup na strechu.
Vďaka bielej bezúdržbovej vrstve je vhodný pre priestory s vysokou vlhkosťou.

Produktový list