Služby

Ponúkané služby – MK Klampiarstvo

služby

[cycloneslider id=“slid“]

MK KLAMPIARSTVO

Klampiarske , pokrývačské a izolatérske práce
Výškové práce v Bratislave a okolí
Opravy a rekonštrukcie striech, montáž klampiarskych prvkov ( záveterne lišty, rímsy, atiky, okapnice, oplechovania komína, bočné lemovanie, parapety a úžlabia ) a odkvapových systémov

☎ 0908 768 645 ☎ 0908 700 185

Dalšie služby

Zateplovanie plochých striech
(pvc fólie, asfaltové pásy)

Falcovaná strecha

Falcované strechy opäť prichádzajú do módy a architekti ich v súčasnosti veľmi radi kombinujú s čistými tvarmi moderných stavieb. Falcované krytiny sú ale využívané už po desiatky rokov a vďaka svojmu vyhotoveniu v sebe skrývajú zaujímavými výhodami. Ak premýšľate nad novou strechou, falcované krytiny by určite nemali uniknúť vašej pozornosti. Čo to vlastne je falcovaná strecha, ako ju spoznáte a v čom spočívajú jej hlavné výhody? 
Čo je to falcovaná strecha a ako ju spoznáte?
 

Hneď na úvod treba spomenúť, že falcované strechy nie sú žiadnou novinkou a v minulosti išlo prakticky o jediný spôsob montáže plechovej strechy. Takéto strechy boli vyhotovované väčšinou z pozinkovaného plechu, ktorý si z času na čas vyžadoval aj určitú údržbu. Typické boli najmä pre chalupy a objekty v horskom prostredí. Falcovanú strechu spoznáte už na prvý pohľad podľa typickej drážky. Tá môže mať rôznu výšku v závislosti od vyhotovenia konkrétnej strechy. Dnešné falcované krytiny však so svojimi predchodcami nemajú až tak veľa spoločného. 

Falcovaná krytina je dodávaná vo veľkých zvitkoch, ktoré sa následne strihajú na pásy a tie sa už priamo pokladajú. Po vystrihnutí teda vznikajú presne tvarované strešné pásy so stojatou drážkou, ktoré sa navzájom spájajú tzv. falcovaním. Spravidla sú na výrobu tohto typu strechy využívané zvitky z titánzinku, ocele alebo hliníka. 
Hlavné výhody falcovaných striech

Hlavnou výhodou falcovaných striech je, už spomínaná, odolnosť voči poveternostným vplyvom, ktorá je na mimoriadne vysokej úrovni. Vďačiť tomu môžu práve pevnosti a nepriepustnosti spojov. Práve odolnosť je jedným z dôvodov, pre ktoré sa falcované strechy využívajú aj v horskom prostredí, kde musia odolávať silnému vetru, náporom snehu či prudkému dažďu. 

Veľkou výhodou je aj fakt, že falcovaná krytina je tvarovo perfektne prispôsobiteľná. Pásy strechy je možné vyhotoviť prakticky v akejkoľvek dĺžke. Vhodná je pre atypické stavby, nie je problém pokryť ňou dlhé a rovné plochy, rovnako ako aj menšie členité plochy napríklad na historických budovách. Jednotlivé pásy je možné rôzne prekladať a ohýbať, čím získate možnosť pokryť rôzne tvary. Netreba tiež zabudnúť, že falcovanú krytinu je možné využiť aj pri strechách s veľmi nízkym sklonom už od 3 °. Vyššie uvedené dôvody bezpochyby prispeli k tomu, že falcované strechy za ostatné roky stále rozšírenejšie, a to aj mimo horských oblastí. Kým architekti vyzdvihujú ich stále celkom neopozeraný vzhľad, prispôsobiteľnosť a perfektnú kombinovateľnosť s rôznymi materiálmi, užívatelia stavieb ocenia ich dlhú životnosť a vysokú odolnosť.